Michal

Sme rodičia ťažko postihnutého syna ,ktorý má množstvo vážnych diagnóz. Náš príbeh sa začal pred siedmimi rokmi v pôrodnici, kedy prišiel na svet náš Miško. Mala som bezproblémové tehotenstvo a komplikácie nastali až pri pôrode, kedy začali synovi rýchlo klesať ozvy srdiečka. Lekár veľmi zle vyhodnotil situáciu a nechal nás trápiť sa aj keď pôrod nepostupoval. Miško po pôrode nedýchal, bol 20minút oživovaný a následne prevezený na špecializovanú kliniku kde bol uvedený do umelého spánku. 

Jeho zdravotný stav bol od začiatku veľmi vážny a lekári mu nedávali veľkú šancu na život. V nemocnici sme zostali mesiac kde nás naučili cvičiť Vojtovu metódu. Doma sme cvičili 4krát denne. Miško bol veľmi uplakaný a dráždivý. Skúsili sme Canis terapiu, ktorá nám pomohla a Michal sa trochu ukľudnil.

V troch mesiacoch nám zistili epilepsiu a nastavili na liečbu ,ktorá veľmi nezaberala a boli sme hospitalizovaný v nemocnici. Prvý rehabilitačný pobyt sme absolvovali v Dunajskej Lužnej, kde sme cvičili Vojtovú metódu.

V dvoch rokoch sme skúsili cvičenie v Adeli centre v Piešťanoch, kde sa cvičí v špeciálnych oblekoch a Michal začal po malých krokoch napredovať. Spevnelo mu telo a lepšie udržal hlavu. Chodíme na rehabilitačné pobyty aj do centra Svetielko v Prešove, kde sa tiež cvičí v obleku.

Tieto pobyty je potrebné neustále opakovať, aby mohol Michal napredovať, lenže sú finančne veľmi náročné a my ich už nedokážeme sami financovať. Oslovujeme rôzne nadácie, súkromné osoby, zbierame dve percentá z daní, aby sme mohli pobyty opakovať.Týmto chceme poďakovať pánovi Ruzickovi za spolu financovanie pobytu v centre Adeli.

Miškov stav je vážny, má ťažkú formu DMO, epilepsiu a mnoho ďalších diagnóz. Potrebuje 24 hodinovú starostlivosť, keďže nedokáže sám najesť, nesedí, nerozpráva, nosí plienky. Je to náš veľký bojovník a smejko. Vieme že želať si, aby Miško začal chodiť je veľmi odvážne, ale  prajeme si hlavne, aby bol v tom svojom svete šťastný. 

No Comments Found