Viktor

Volám sa Viktor Vicena. Narodil som sa 4.12.2011, v 33.týždni, počas štrajku lekárov dramatickým spôsobom, ktorý zapríčinil môj terajší stav…

Rýchla zdravotná pomoc zle vyhodnotila závažnosť stavu mojej maminy a odviezla nás do nemocnice v Piešťanoch, kde som sa nemohol narodiť, lebo tam nie sú na to vybavení. Museli volať druhú sanitku, ktorá ma odviezla do Trnavy a takto som stratil 3 hodiny drahocenného času. Narodil som sa so zakrvácaním a neokysličeným mozgom, museli ma oživovať. Prvé týždne života som strávil v inkubátore a môj život visel na vlásku. Neskôr mi bola diagnostikovaná detská mozgová obrna a k nej sa pridala epilepsia. Síce vidím, ale mám problémy s fixáciou zraku, neviem si sadnúť a nedokážem sa sám najesť. Snažím sa však všetko naučiť. Som veselý chlapec, budem mať 8 rokov a začal som chodiť do špeciálnej školy.

Mám starostlivých rodičov a dve staršie sestry, ktoré sa o mňa tiež s láskou starajú. Verným kamarátom sa mi stal invalidný vozíček, pretože stále neviem sám sedieť, ani chodiť a potrebujem osobnú asistenciu pri všetkých bežných činnostiach.
Každý deň neúnavne cvičím a učím sa, aby som sa čo najviac priblížil svojim rovesníkom. Od malička mi hovoria, že som veľmi vnímavý. Všetko ma zaujíma, zbožňujem autá, prírodu, bicyklovanie, plávanie a veselú spoločnosť. Ku všetkému však potrebujem neustále, pravidelne rehabilitovať rôznymi metódami. Chodím pravidelne cvičiť Bobath koncept, podľa možnosti na hipoterapiu, canisterapiu, plávať, ku špeciálnemu pedagógovi a logopédovi a na očnú terapiu. Teraz sa zúčastňujem raz do týždňa tréningu MATP ako špeciálny športovec. Vďaka pomoci mojich najbližších, vďaka terapiám a odborníkom som tu a teším sa z každého nového dňa.

Vážený a milý pán Rúžička,
veľmi nás potešila správa, že sa na nás usmialo šťastie, v podobe finančného príspevku na rehabilitáciu, od Vás.
Aspoň takýmto spôsobom máme silnú chuť vyjadriť našu radosť a poďakovať sa Vám z celého srdca za Vašu veľkorysosť a zároveň Vám popriať v týchto ťažkých časoch veľa zdravia, sily a spokojnosti.
S pozdravom a úctou rodina Vicenová a hlavný športovec VIKI. ☺

 

 

No Comments Found