Pavol

Paľko má 4 roky a narodil sa ako vytúžené dieťa. Po narodení sa zistilo viacero diagnóz, rázštep pery, viacero chýb srdiečka a ďalšie…

Bol niekoľkokrát resuscitovaný, má za sebou tri katetrizácie a sedem operácií. Posledná resuscitácia zanechala známky na mozgu, lekári nevedeli, čo bude ďalej. Bol to dlhý, sedemmesačný boj v nemocnici. Boli mu potvrdené dva nie veľmi bežné syndrómy. V blízkej budúcnosti ho čakajú ďalšie operácie.

Paľko je však veľký bojovník a hoci je stále ležiaci, učí sa sedieť a vydrží už sedieť aj pár minút sám. Stále intenzívne rehabilituje a navštevuje rôzne terapie, vďaka ktorým sa posúva maličkými krokmi vpred. Je finančne veľmi náročné zabezpečiť všetko, čo potrebuje. Na jeho výchovu a starostlivosť som úplne sama.

Pretože chcem, aby Paľko spravil ďalší krok vpred, potrebuje špeciálne vertikalizačné zariadenie, ktoré je len čiastočne hradené zdravotnou poisťovňou. Doplatok za toto zariadenie je 800 eur.
Ďakujeme za vašu pomoc!
Paľko s maminkou

Milý pán Ružička,

chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu podporu. Vďaka Vám Paľko získal vertikalizačné zariadenie, ktoré mu pomôže v ďalšom napredovaní. Paľko môže vďaka nemu vnímať svet aj z iného pohľadu. Paľko má z neho veľkú radosť. Veľmi pekne Vám ďakujem, že ste sa podieľali na dofinancovaní tohto zariadenia.
S pozdravom Paľko a jeho maminka

No Comments Found