Viktória

Už počas tehotenstva sme vedeli, že narodenie dcérky nebude bez problémov. Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť. Neskôr ju prepustili ako zdravé dieťa. Prvé príznaky choroby sme u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnila jej očká a istý čas mala problém so srdiečkom. Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa nám podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Mala ich dvadsať až tridsaťkrát denne, čo bolo naozaj strašné. Našťastie sa ich celkom zbavila. V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO – detskú mozgovú obrnu. V ten deň ako keby sa nám zrútil svet, nevedeli sme čo nás čaká. Všetko o diagnóze sme začali hľadať na internete a prišli sme na to, že je to diagnóza na celý život. Aj keď nám neustále neurologička opakovala, aby sme sa do budúcna pripravili na vozík, tak sa nevzdávame a stále hľadáme nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky.
Viktorka má 15 rokov a navštevuje ŠZŠ vo Zvolene. V posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac. Viktorka pravidelne chodí na rehabilitačné pobyty, doma cvičí pod dohľadom kvalifikovaného fyzioterapeuta metódou Feldenkrais, absolvuje masáže, jazdenie na koníkoch, Floating, plávanie. Okrem neustálych povinnosti a rehabilitačných cvičení má veľmi rada svoje voľnočasové aktivity – prechádzky v prírode a vždy sa teší po vyučovaní na hranie na klavíri. Plánujeme absolvovať intenzívny rehabilitačný pobyt v HENDI CENTRE v Piešťanoch. Budeme vďační za každú finančnú pomoc, ktorá nám umožní tento pobyt zrealizovať.

Viktória ďakuje Nadácii Jozefa Ružičku v rámci projektu Pomáhame srdcom za finančný príspevok na rehabilitácie v AXIS International Rehabilitation Center v Piešťanoch.. Mala úžasný tím fyzioterapeutom ktorý tvrdo a usilovne makali s Viktorkou , aby sa jej splnil jej veľký sen a aby mohla jedného dňa behať so svojimi rovesníčkami. Ďakujeme Vám ešte raz za finančný príspevok aj vďaka vašej pomoci mohla Viktória absolvovať intenzívny rehabilitačný pobyt v AXIS International Rehabilitation Center v Piešťanoch. Ďakujem vám vaša Viktória s rodinou.

 

 

No Comments Found