Timea

Dcerka sa narodila 21.08.2019 ako predcasniatko 34+5tt 1740g 43cm. Po porode jej bol diagnostikovany Downov syndrom ku ktoremu mame pridruzene globalnou svalovu hypotoniu, hypermobilitu klbov,diastazu bruska, oneskoreny psychomotoricky vyvoj, oneskorená reč, srdcove vady Fallotovu tetralogiu a defekt atrioventrikulárneho septa uz po kompletnej korekcii kde nas este v buducnosti caka transplantacia plucnej chlopne. Po operacii srdiecka sa nam zle zrastol hrudnik a vznikol nam Pectus carinatum (vtaci hrudnik).

Mali by sme zaujem o rehabilitacny pobyt v AXIS Piestany, nakolko ponukaju v svojom centre rehabilitacny program na mieru a maju v programe aj cvicenie v bazene, ktory by nam velmi pomohol na posilnenie prsneho svalstva kvoli deformite hrudnicka.

Velmi by nas potesilo keby ste nas vybrali, nakolko sme do operacie srdiecka mali zakazane cvicit a kvoli zdravotnym komplikaciam a pandemickej situacii nam operaciu stale posuvali, tak sme mali obmedzenie v cviceni a aktivitach od narodenia az do 14 mesiacov co nam velmi spomalilo nas motoricky vyvoj. Zial mame problem s imunitou, tak dochadzanie na cvicenia do dennych centier kde je zvyseny pohyb ludi nam lekari neodporucaju. Preto su pre nas vhodne par krat do roka absolvovat aspon tyzdnove intenzivne rehabilitacne pobyty, ktore nas mozu posunut vpred, zial u nas doma je pracujuci len ocino a na taketo pobyty nieje dostatok finančných prostriedkov a poistovna ich nepreplaca preto by nam Vasa pomoc velmi pomohla.
Dakujeme velmi pekne

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať Nadácii Jozefa Ružičku za finančný príspevok 1000€ v rámci projektu Pomáhame srdcom 2022 a grantového programu Môj krok vpred s APPA 2022. Vďaka príspevku mohla Timejka absolvovať rehabilitačný pobyt v Axis Medical Center v Piešťanoch. Všetky rehabilitácie a terapie, ktoré Timejka absolvovala ju veľmi posilňujú a posúvajú vpred. Ešte raz Vám z celého srdca ďakujeme za finančnú pomoc pri dofinancovaní rehabilitačného pobytu.
Timejka s rodičmi.

No Comments Found