Peter

Peťko sa narodil s vrodenou vývojovou chybou – bez ľavej bránice. Nedávali mu takmer žiadne šance, pretože na pľúckach mal zosunuté všetky orgány z bruška a pľúca sa nemali kam vyvíjať…

Prvý rok jeho života sme strávili na áre. Prvé tri mesiace bol v umelom spánku, napojený na prístroje. Počas tohto dlhého obdobia Peťko absolvoval cez desať operácií a zákrokov. Domov nás pustili na domácej pľúcnej ventilácii, so zavedenou tracheostómiou na dýchanie, s vývodom z bruška na prijímanie stravy. Po tejto dlhej hospitalizácii a vážnom zdravotnom stave, v ktorom sa nachádzal, mu zostali aj neurologické diagnózy ako DMO, hypotonický syndróm ťažkého stupňa, hypoxicko-ischemická cerebrálna lézia a iné.

No Peťkov stav sa začal po absolvovaní rôznych neurorehabilitačných pobytov meniť k lepšiemu. Už dva roky je bez pľúcnej ventilácie, v apríli mu vybrali tracheostomickú kanylu, zatiaľ mu zostal vývod z bruška.
Veľkým problémom je pre nás pohyb. Peťko mal šesť rokov, udrží sa v sede, no sám sa neposadí a nechodí. Nevedel ani rozprávať, ukazoval nám čo chce, alebo zvládol povedať začiatočné písmeno. Ale po opakujúcich sa neurorehabilitačných pobytoch v Maďarsku začal rozprávať. Snaží sa už tvoriť vety. Takže je to pre nás veľký zázrak. Tieto rehabilitácie môžeme absolvovať aj vďaka našej APPE. Peťko je po operácii oboch bedrových kĺbov, ďalšia operácia ho čaká asi o rok. Máme pred sebou ešte náročnú a dlhú cestu. Peťko má teraz veľký sen, ktorý by sme mu chceli splniť. Chce si zahrať naháňačku so svojím dvojročným bratom. Pred pár dňami sme boli vyskúšať chodítko, a veľmi sa mu v ňom páčilo. Chceli by sme vás preto poprosiť o pomoc pri splnení tohto Peťkov ho sna, keďže chodítko stojí cca 2000 eur, čo je nad naše finančné možnosti.
Ak sa rozhodnete podporiť práve Peťka, budeme Vám veľmi vďační. Srdečne ďakujeme!

Srdečne ďakujeme za pomoc so zakúpením špeciálneho chodítka pre nášho veľkého bojovníka Peťka. Peťko sa veľmi potešil, keď si prvýkrát vyskúšal chodenie, aj že môže konečne ponaháňať mladšieho brata Jurka. Veľmi to pre nás znamená, že ste Peťkovi darovali nový rozhľad.
Všetko dobré a veľa zdravia prajeme.
Peťko s rodinou

No Comments Found