Miško

Náš synček Miško je usmievavý 7- ročný chlapček, ktorý sa narodil zdravý spolu so svojím dvojčaťom Maťkom. Napredoval spolu so svojím bratom doslova “tabuľkovo”.

No po prvom očkovaní klasickou vakcínou Hexa v štvrtom mesiaci života sa náš život zmenil. Očkovanie Miškove telíčko nezvládlo a zareagovalo krvácaním do mozgu s následným upadnutim do bezvedomia.

Nasledoval boj o život, rýchly prevoz do Košíc na detské ARO, kde bol týždeň v umelom spánku. Po prebudení boli jeho prognózy biedne, naučili sme sa cvičiť wojtovu metódu a začali bojovať o lepší život. Nedostatkom kyslíka sa mozog poškodil a telesný a mentálny vývoj sa spomalil. Momentálne je na úrovni ročného dieťaťa.

Za šesť rokov intenzívneho cvičenia, či už doma alebo v rehabilitačných zariadeniach, máme doma z ležiaceho chlapca chodiaceho. Neprejde ešte veľa ale je tam snaha a radosť. Čaká nás ešte dlhá cesta .

Doma ma rád hudbu, hlavne detské pesničky, miluje zvukové hračky. Do špeciálnej školy chodí veľmi rád.

Veľmi veľa rehabilituje v Súkromných rehabilitačných zariadeniach, ktoré nie sú hradené Zdravotnou poisťovňou, no pomáhajú nám
napredovať. Keďže máme okrem Miška ešte tri detičky, je to veľmi finančne náročne dopriať Miškovi rehabilitovať.

Preto Vám za Vašu pomoc ďakujeme.

No Comments Found

Leave a Reply