Mia

Mia je veselé, zvedavé bábätko. Vrodená vývojová vada jej nebráni usmievať sa na svet. Pre svoj rozvoj potrebuje však potrebuje posilňovať svalstvo a neustále rehabilitovať, aby mohla chodiť a naplno sa rozvinúť. Ukázalo sa, že má rada vodu a bezproblémovo zvláda plávanie, na ktoré vďaka Appa chodíme. Je to skvele doplnenie jej ostatnej terapie – Vojta a Bobath, ktoré ju posúvajú vpred. Mia je úžasná a už teraz ju ako jej mama obdivujem.

 

Touto cestou ďakujeme nadácií J. Ružičku a združeniu APPA za finančnú podporu našej dcérky Mii pri rehabilitácii v centre Ja sám.

Keď Vám príde do života dieťa, ktoré vyžaduje špeciálnu starostlivosť, môžete začať bojovať o lepší život dieťaťa a tým i celej rodiny. Na začiatku sa Vám zdá, že neviete kam ísť a kde začať. Vykričať svetu tú jedinú otázku PREČO? V týchto ťažkých chvíľach je každá pomoc vítaná. Finančná pomoc je určitým stimulom, že to zvládnete a ten život si po ťažkých chvíľach predsa len upracete a bude to dobré. Vďaka nej odpadnú starosti “ako to zaplatím” a vy sa môžete sústrediť na to najpodstatnejšie. Ako situáciu najlepšie zvládnuť ako sa poprípade i naučiť niečo nové, čo vám uľahčí život. Častokrát to nie je vidieť navonok, že vďaka tejto pomoci môžeme žiť menej v strese, lepšie spávať a teda tým sa kvalitnejšie venovať svojmu dieťaťu a dať mu svoje maximum. Za toto ĎAKUJEME. Dcérka sa vďaka rehabilitáciám, radám a konzultáciám z centra a nášmu úsiliu posunula vpred. Naučila sa vnímať svoje telo a používať ho takmer tak ako zdravé dieťa – učili sme ju obrátiť sa, plaziť, štvornožkovať. Veríme, že bude chodiť a žiť plnohodnotný život spolu s nami i v spoločnosti.

 

 

No Comments Found