Lianka

Vážený pán Jozef Ružička,

Chceli by sme sa vám srdečne a úprimne poďakovať za vašu finančnú podporu pre našu dcérku Lianku Vaškebovú, ktorá mohla vďaka Vám absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI centre v Piešťanoch v roku 2011. Veľmi ste nás tým potešili a dcérka Lianka tak mohla urobiť ďalšie pokroky vo vývoji aj vďaka Vám.

Odvtedy prešlo 8 rokov a z Lianky je už veľká 11-ročná slečna, ktorá je veľmi šikovná. Pri svojej hlavnej diagnóze DMO-hypotonia a epilepsia robí stále pokroky a my vidíme, že pomaličky ale isto napreduje. Dnes vie sama sedieť, chodiť po štyroch a kľačať na kolienkách.

Momentálne sa učí chodiť po kolienkach, ale je to veľmi ťažké a náročné. Ale veríme, že aj to sa časom naučíme. Lianka ešte nerozpráva, iba zopár slabík ako ma ma, ba ba, de de, di di a niekedy sa jej podarí vysloviť aj niečo nové.

Je stále plienkovaná a kŕmená ako bábätko, ale aj po mentálnej stránke vidíme zlepšenia. Lianka sa vie krásne orientovať v priestore, pozná svoje okolie, rodinu, ľudí, vie sa tešiť a usmieva sa na každého kto sa jej prihovorí. Miluje kolektív, je už žiačkou 5.triedy Špeciálnej základnej školy Maximiliána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi, kde ju denne vozíme. Rada počúva pesničky a číta knihy.

Veríme, že to ako dcérka napreduje je výsledkom našej práce a snaženia a pravidelným absolvovaním rehabilitačných pobytov. Každý jej pokrok pre nás znamená veľké víťazstvo, ktoré nás posúva vpred.

Ešte raz Vám chceme prejaviť našu úctu k Vám, ako nezištne ste nám aj ostaným detičkám, ktoré to potrebovali pomohli. Veľké ĎAKUJEME.

S úctou Liankina rodinka 

No Comments Found