Kristián

Kristián má detskú mozgovú obrnu, kvadruparetický syndróm. Absolvoval už 10. Rehabilitačných pobytov v ADELI MEDICAL CENTRE v Piešťanoch. Po absolvovaní pobytov v ADELI, Kristián sa začal zlepšovať – sám sedí, štvornožkuje a vie sa pomocou postaviť, ale ešte nechodí. V mesiaci marec  2018  bol Kristián operovaný v Kladne  s metódou ulzibat. Mal 22 vpichov, operácia sa nám dobre osvedčila, uvolnilo sa zatvrdnuté svalstvo. Pomocou chodítka odíde 20 metrov. Zlepšila sa stabilita, ale ešte musíme veľa cvičiť doma a rehabilitovať , aby sa zdokonalila chôdza. V roku 2018 sme vyskúšali neurorehabilitáciu v Maďarsku v Šopron. Minulý rok sme absolvovali 5. Rahabilitácií. Rehabilitácia trvá 1. Týždeň a cenovo je lacnejšia než v Adeli. Aj tieto rehabilitácie niečo priniesli  a Kristián začal rozprávať ako 6. Ročný, skladať slová, čo doposiaľ nebolo, zlepšila sa jemná motorika, čo bolo výrazne zbadať v škôlke, keď farbil, písal. Momentálne navštevuje  škôlku  denne na 4. hodiny s doprovodom matky. V škôlke sa naučil jesť sám , piť z pohára a pýtať sa na potrebu. Všetky finančné prostriedky, ktoré sme pre Kristiána získali  z 2 % daní, alebo od sponzorov boli v plnej miere využité na rehabilitácie, operáciu pre Kristiána, hipoterápiu na koni, v zime termálne kúpalisko.

Sme veľmi radi a hrdí na to, že sa našli dobrí ľudia s veľkým srdcom, ktorí pomáhajú takýmto rodinám ako sme aj mi. Veríme v silu pomoci, a dúfame, že Kristián splní naše túžby a želania a bude chodiť na vlastných nohách.

Touto cesto by sme tiež chceli poďakovať pánovi Ružičkovi ktorý výrazne financne pomohol a aj vďaka nemu sme moli absolvovať rehabilitácie. 

 

No Comments Found