Tobias

Tobias má dnes 12 rokov,narodil sa predčasne v 32 tt. Nevedel sám dýchať, pomáhali mu prístroje, ale nakoniec to zvládol. Po odpojení z kyslíka došlo však ku krvácaniu do mozgu. Smutné je,že nám túto informáciu nikto nepovedal,až neurológ v 3 mesiaci. Odvtedy začal kolobeh rehabilitácii,návštev lekárov…a veľký stres a strach z budúcnosti čo bude.

Všetky rehabilitácie ktoré Tobiasovi pomáhali bolo potrebné financovať z vlastných zdrojov. Absolvovali sme mnoho adeli pobytov,rehabilitácii a taktiež Ulzibat operácie.  Bolo to veľmi ťažké obdobie a hlavne aj preto,lebo na všetko sme museli zháňať financie.

Týmto by som sa chcela veľmi poďakovať pánovi Jozefovi Ružičkovi, ktorý nám prispel na Adeli pobyt v časoch keď sme to veľmi potrebovali. Tobias bude musieť pravidelne  rehabilitovať ešte veľmi dlho,je to celoživotný boj,ale už teraz viem,že ten základ dostal a bude len na ňom a nás ako ďaleko to dotiahne. Momentálne v 12 rokoch chodí,nie je to 100%chôdza,ale som vďačná aj za to. Chodí do školy zo zdravými deťmi, rozumovo je na tom super.  Verím,že časom a pravidelnou rehabilitáciou bude na tom ešte lepšie. Ešte raz sa Vám chceme zo srdca  poďakovať za pomoc,robíte krásnu prácu.  Rodina Milaňáková.

No Comments Found