Marko

Ahoj, 

Volá  sa Marko a mal som 3 roky, keď som sa vďaka pánovi z tejto nadácie a ďalším šikovným ľuďom dostal do Adeli Medical Center v Piešťanoch. Prečo? Nuž preto, lebo hneď pri narodení mi diagnostikovali pravostrannú hemiparézu s chronickými léziami. Čo to znamená som zistil s rodinou veľmi skoro. Drinu! Cvičil som takmer stále. Každý deň v týždni, niekoľkokrát do dňa. Kto to nezažije neuverí. Celá rodina sa snažila a snažia sa dodnes. Samozrejme okrem vojtovky, som postupne prechádzal na cvičenie bobath a mal som za sebou aj celú sadu pobytov v hyperbarickej komore. Nôžky začali naberať cit, ale ľavej ruke sa vôbec nič nechcelo. A potom to prišlo. Koncom prázdnin 2012 som mohol za pomoci pána Rúžičku nastúpiť na pobyt v Adeli. Samozrejme, že to bolo cítiť, keď ma vzal do parády fyzioterapeut a cvičil so mnou. Mama ostala len na mojkanie (aspoň tie 2 týždne)……

Spevnel som. Rozhýbal sa, šľachy povolili a pohyb bol ľahší. Stal som. Nohy to jednoducho ustáli. Super. Už som to nepustil.

Dodnes cvičím, vravia mi, že som ich malý olympionik. Snažím sa ako sa len dá. Je toho veľa, lebo treba nielen fyzické cvičenie, ale aj mentálne a jazykové. Ale som vďačný za šancu, čo som dostal. Pracujem ďalej a lepším sa. 

Ďakujem.

No Comments Found