Kristián

Odkedy sa Kristiánko narodil ,robíme všetko preto aby napredoval. Pre nás bude vždy ten najkrajší, najšikovnejší, ktorý úsmev rozdáva na všetky strany.Vybrali sme si spôsob života -Downov syndrom -a kráčame spolu na tejto ceste.
Kristiánko má globálnu hypotóniu s výraznou kĺbnov hypermobilitou, Deti, ktoré sa narodia s Downovým syndrómom, majú oneskorený nielen motorický, ale aj verbálny a sociálny vývoj. Podarilo sa nám trochu posilniť tú motorickú stránku,tak sa viacej zameriavame na tú rečovú oblasť.

Kiko v auguste mal 4 roky Dlhá cesta za nami,ešte dlhšia pred nami. Je to bojovník , zvláda cvičenia často aj bez plaču. Ale už by sme mu chceli aj rozumieť,samozrejme cvičíme naďalej, ale potrebovali by sme sa naučiť aj pár slov……možno často aj on by nám chcel povedať niečo, ale neide to. Po absolvovaní rehabilitačných pobytov vždy je pevnejší a svaly merateľne narastú . Ale potrebujeme pridať viac logopedie….toto nám umožňujú v Hendicentre,kde by sme veľmi radi ešte zopárkrát išli a naučili sa veľa nových vecí . Kedže všetko niečo stojí , totiž poisťovne prispievajú len veľmi málo , na niektoré terapie vôbec . Finančne to je veľmi náročné, kedže v rodine pracuje len manžel.
Kristiánko sa narodil síce s extra chtomozomom,čo je genetický stav,ale urobíme všetko, aby bol čo najšikovnejší a čo najviac samostatný, je to momentálne naše poslanie. Ďakujeme

Od 21.2.-25.2.2022 absolvoval Kristiánko v Piešťanoch v Hendi centre svoj 3. intenzívny logopedicko – rehabilitačný pobyt. Veľmi mu to pomáha v napredovaní, sme veľmi vďační za finančný príspevok od Nadácie Jozefa Ružičku. Samozrejme ďakujeme aj @asociacia_appa a projektu @mojkrokvpred, bez vás by sme sa do Hendi centra ťažko dostali, ďakujeme.

 

No Comments Found